به مناسبت میلاد دخت پیامبر حضرت فاطمه زهرا س و روز مادر مراسم با شکوه در مجتمع علمی فرهنگی رسول اعظم ص به همت دار القرآن خواهران حوزه رسول اعظم ص برگزار گردید.
در این محفل مداحان و عاشقان بی بی دو عالم به بیان فضایل و زوایای علمی و معنوی و مقامات عرفانی حضرت زهرا پرداخته و نکات آموزنده از زندگی و سیره دینی ایشان را الگو برداری و برای شرکت کنندگان تشریح نمودند.

در بخش سخنرانی محفل، آقای نظری مدیر حوزه علمیه و دار العلوم رسول اعظم ص به ایراد سخن پرداخته و با تکیه بر بیان ویژگی های قرآن کریم حضرت زهرا سلام الله علیها را مصداق وجود حقیقی قرآن و نمونه انسان کامل قرآنی شمرده و از دو جهت قابل الگو گیری و لازم الاتباع دانستند.
۱ - فاطمه زهرا تنها زن معصوم است و مصداق آیه شریفه البلد الطیب بود و هیچ نسبت با خبائث ندارد.
از سوی دیگر طبق تعبیر روایات معتبره حضرت "حبیبه" اله است، که مقام بسیار والا و برای غیر فاطمه دست نیافتنی است.
۲- فاطمه زهرا مطابق تعبیر روایت پاره تن پیامبر است و پاره تن پیامبر دارای ویژگی معصومانه و الگویی پیامبر است.
که فرمود و لکم فی رسول الله اسوة حسنة"
و پیامبر ص فرمایی:
فاطمه زما د وجود یوه ټوټه ده
سخنران جلسه با تشریح مطالب فوق حاضران را تشویق به الگوگیری از این بزرگوار نموده و با دعائیه خیر محفل را پایان بخشید. در خاتمه محفل برای شاگردان کلاس حفظ هدایایی ارزنده به مناسبت این عید سعید توزیع گردید و در بخش دیگر از شاگردان ممتاز سال تجلیل به عمل آمده و با اهدای لوح تقریر از آنها تقدیر گردید.
همچنین به مناسبت روز مادر از تعداد مادران که بیشترین ارتباط را با مجموعه آموزشی داشته و به طور مرتب پیگیر پیشرفت فرزندانشان هستند نیز با اهدای جوایز و هدایایی گرامیداشت گردید.

کلیه حقوق سایت متعلق است به جامعة المصطفی العالمیة
دیزاین شده در سما
هنوز حسابی در سایت ندارید؟ اکنون ثبت نام کنید!

وارد حساب کاربری خود شوید