2020 05 22

قاری الحاج احمد حسین محمودی معروف به قاری بلال، دانشجوی دانشگاه المصطفی واحد کابل  در مسابقات بین‌المللی الفرقان انگستان توانست مقام سوم رشته قرائت قرآن کریم را کسب کند.

این موفقیت را خدمت ایشان، مردم عزیز افغانستان و خانواده المصطفی تبریک عرض میکنیم.

ایشان پیش از این در مسابقات بین المللی مختلفی نیز شرکت کرده و حائز رتبه های فروانی گردیده اند فیلم زیر تلاوت ایشان در سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران می باشد.

post 3 277163

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاریهای علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، در راستای گسترش تعاملات علمی رایسست و ISC در سطح بین الملل و تقویت نقش و جایگاه بین المللی این دو سازمان، در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ هیئتی از دانشگاه‌ المصطفی واحد کابل از این دو مجموعه بازدید به عمل آوردند. این هیئت مرکب از مقامات دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل از جمله حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر سید عبدالحمید ثابت ریاست دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر احمدی لو مدیر کل فناوری اطلاعات دانشگاه، و آقای دکتر محسنی مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه بود.

post 2 277162

این جشن در روز جمعه مورخ 22/9/1398 در محل تالار استقلال در شهر کابل برگزار شد. مراسم با تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود ملی دو کشور ایران و افغانستان آغاز و پس از آن پرچم دانشگاه المصطفی با مراسم ویژه ای توسط دانشجویان در جایگاه قرار داده شد. سپس آقای دکتر گلستانی معاون علمی تدریسی دانشگاه به حضار در جلسه خیرمقدم گفتند و اهمیت لباس فارغ التحصیلی را به دانشجویان متذکر شدند؛ پس از ایشان آقای ایزدیار معاون اول مجلس سنا جمهوری اسلامی افغانستان، سخنرانی نموده و تاکید کردند که باید کاستی هایی که دانشگاه های خصوصی در مقایسه با دانشگاه های دولتی دارند برطرف شوند و این دسته دانشگاه ها از نظر علمی خود را به دانشگاه های دولتی برسانند. ایشان علاوه کردند که با علم و دانش است که مشکلات افغانستان حل خواهد شد.

post 1 277161

جشن سالگرد تاسیس و یک دهه فعالیت دانشگاه المصطفی- کابل بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ 21/9/1398 درمحل سالن اجتماعات دانشگاه المصطفی با حضور ریاست محترم جامعه المصطفی(ص) العالمیه؛ جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای دکتر عباسی و هیئت همراه، اساتید، کادر علمی، دانشجویان،کارکنان جامعه المصطفی  واحد افغانستان و جمعی از مهمانان خارج از دانشگاه برگزار شد.

 

از اربعین حسینی و سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام رضا(ع) طی محفلی از سوی معاونت فرهنگی تربیتی نمایندگی جامعة المصطفی در کابل تجلیل شد.   در این مراسم که با حضور گسترده اساتید، دانشجویان و مسئولین جامعة المصطفی برگزار شد، دکتر عبدالقادر کمالی کارشناس علوم اسلامی ضمن عرض تسلیت این ایام، گفت: پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) اشرف مخلوقات و پیامبر رحمت، محبت و مودت است. به گفته دکتر کمالی، پیامبر اسلام در مکه به شخصیت سازی و در مدینه به ملت سازی و حکومت سازی پرداخت.

کلیه حقوق سایت متعلق است به جامعة المصطفی العالمیة
دیزاین شده در سما
هنوز حسابی در سایت ندارید؟ اکنون ثبت نام کنید!

وارد حساب کاربری خود شوید